Producent i dostawca nowoczesnych systemów informatycznych
dla jednostek budżetowych.

ZUS - CZASY POZYSKIWANIA ODPOWIEDZI Z USŁUGI

27.09.2019
powrót

Uprzejmie informujemy, iż wprowadziliśmy w naszych systemach zmiany dla usługi ZUS zlecone producentom przez MRPIPS. Treść przesłanego z Ministerstwa zlecenia przekazujemy poniżej:

 

Witam serdecznie

Uprzejmie proszę o zaimplementowanie w Państwa systemach dziedzinowych reguł dla czasów pozyskiwania odpowiedzi z ZUS (dotyczy wszystkich operacji) tj. minimalnych czasów, po których SD mogą odpytywać się ZUS-u o odpowiedzi zgodnie z poniższym:

1) dla danych z okresu ostatnich 18 miesięcy czas oczekiwania to minimum 5 minut (po 5 minutach od zapytania SD daje użytkownikowi możliwość pobrania odpowiedzi).

2) dla danych z okresu ponad 18 miesięcy czas oczekiwania to minimum 48 godzin (po 48 godzinach od zapytania SD daje użytkownikowi możliwość pobrania odpowiedzi) .

Jeżeli usługa dla przypadku 1) nie zwróci odpowiedzi przy pierwszej próbie i przy kolejnych, to następna próba może zostać podjęta za 15 minut.
Jeżeli usługa w przypadku 2) nie zwróci odpowiedzi przy pierwszej próbie i przy następnych, to ponowna próba pobrania może zostać podjęta za 24h.

* 18 miesięcy liczy się pełnymi miesiącami


Pozdrawiam
Dariusz Plak
Wydział Systemów Teleinformatycznych Zabezpieczenia Społecznego i Rodziny
Departament Informatyki
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej
tel. (022) 661 18 22